Breussova masáž  

  

Breussovu masáž vyvinul na základě svých dlouhodobých zkušeností a léčitelské praxe Rudolf Breuss – uznávaný léčitel a expert přírodní medicíny. Jeho jméno si určitě mnozí vybaví s 42-denní kůrou proti rakovině – je to autor světoznámého bestselleru „Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky“.

 

 

Je to jemná, citlivá, energetická masáž zad a páteře, která výrazně uvolňuje tělesné, psychické i duševní blokády.

Významným způsobem regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky a je tak klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder. Uvolní svalové napětí a posunuté hrudní či bederní obratle mohou být tak často bezbolestně „samy“ vráceny do původní polohy.

 

 Při Breussově masáži se také automaticky ošetřují akupresurní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází, kromě výrazného uvolnění páteře a odstranění bolestí zad, často i k vyřešení různých psychických blokád.

 

Breussovou masáží páteře se různými speciálními hmaty vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo a vmasírovává se třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci plotének.

 

Účinky masáže:

-         hluboká relaxace (téměř vždy doprovázena spánkem)

-         uklidnění psychiky

-         uvolnění svalů podél páteře

-         regenerace meziobratlových plotének

-         vyrovnání páteře

-         prevence onemocnění páteře

 

Masáž je vhodná i u starších osob, dokonce i při prokázané osteoporóze.