KINEZIOTAPING

 nová, naprosto jednoduchá a vysoce účinná metoda řešení svalových i kosterních problémů pomocí pružných lepících pásek - tejpů

 

Tato technika, původem z Japonska, k nám dorazila asi před 3 lety - je velice převratná, hodně vyhledávaná a úžasně léčivá.

 

Vychází z myšlenky, že k udržení zdraví a jeho znovunastolení jsou důležité pohyb a svalová aktivita. Svaly totiž nejsou důležité pouze pro pohyb těla, ale také například pro krevní a lymfatický oběh, ale i pro udržení tělesné teploty. Jestliže svaly dobře nefungují, ať už v důsledku přetížení nebo zhmoždění, ale může to být i následkem oslabení, může to vést k celé řadě poškození a onemocnění.
Tato představa vedla k rozvoji elastického tejpování, které podporuje svaly v jejich činnosti bez toho, aby byla omezena pohyblivost to znamená i rozsah pohybu. Při ošetření svalů touto metodou se v postižených tkáních poměrně rychle aktivují ozdravné procesy, umožňující rychlý návrat k aktivní činnosti v plném rozsahu. Během rozvoje této metody se zjistilo poměrně rychle, že možnosti aplikace jsou mnohem větší než jen ošetřování svalů.

 

Tejpy jsou elestické bavlněné barevné pásky s pružností a povahou lidské kůže. Po jejich aplikaci zvlní pokožku a tím je umožněn zvýšený průtok krve a lymfy a zvyšuje se svalová síla. Zvýšením průtoku lymfy se odvádí i toxiny z povrchových tkání. 

Kineziotapingem docílíme uvolnění svalů, prodloužíme  účinky masáží, aktivizujeme ozdravné procesy, odstraníme bolesti.

 

Správným tejpováním lze velice účinně a ozdravně řešit problémy:

- s vyhřezlou plotýnkou (směrem do břicha)

- syndrom karpálního tunelu

- bolesti v oblasti celé páteře

- bolesti kloubů

- korekce jizev ...............

 

Vrcholoví sportovci dnes využívají kineziotaping naprosto běžně - např. tenistům se tejpováním ramenního kloubu zvýší jeho pohyblivost a odstraní se akutní i chronické bolesti.

 

Kontraindikace:

jakékoliv poranění kůže

kožní problémy (lupénka, plísně )

křečové žíly

čerstvé jizvy