J D E T E    P O P R V É   N A   M A S Á Ž ? 

 

Žijeme v době, kterou jsme si my lidé sami vytvořili a která nám co se týče spěchu, napětí, stresu, nemocí, strachu, úbytku energie ….. vůbec nevyhovuje a ničí nás.

Sice si to dobře uvědomujeme, protože to vnímáme jak na úrovni fyzické, tak psychické, což jsou oblasti spolu naprosto propojené, ale nějak se nám z tohoto kolotoče špatně vystupuje.

 

Ráda Vám nabídnu šanci na chvíli se zastavit, zklidnit myšlenky, uvolnit se, příjemně relaxovat a úžasně si odpočinout.  

A TÍM POZNÁME, V JAKÉ NÁDHERNÉ DOBĚ A ČASE TO VLASTNĚ ŽIJEME, JAKÉ ÚŽASNÉ VĚCI SE KOLEM NÁS PRÁVĚ NYNÍ DĚJÍ A PROBÍHAJÍ.

Uvolníme společně bolavé tělíčko i dušičku a budete se cítit lehouncí, uvolnění a svobodní jako obláčky, které si plují volně, radostně a bezstarostně po  modré obloze.

Stačí, když si lehnete na lehátko a necháte se unášet …………….

Můžeme spolu vybrat cíleně zaměřenou masáž na určitý konkrétní problém, nebo se mi můžete svěřit do rukou a já intuitivně vyberu pro Vás „pohlazení po duši i těle“.

 

Před masáží:

pokud máte možnost, osprchujte se teplou vodou – prokrvíte si tím kůži, která pak bude připravena dobře vstřebat masážní oleje a balzámy a účinek masáže se tím zvýší

alespoň hodinu před masáží nejezte, nebo jen velice lehce -  aby Vás nerušil nepříjemný pocit hladu

odložte řetízky, prstýnky (pokud jdete na masáž rukou), hodinky,

jdete-li na masáž obličeje, buďte nenalíčené

pokud víte, že jste alergičtí nebo přecitlivělí na nějakou látku, sdělte mi to prosím pokud možno předem

pokud chcete, abych se při masáži zaměřila na určitou část těla, ráda Vám vyhovím, bez obav mi to řekněte

 

Během masáže:

okamžikem, kdy si lehnete na lehátko, stáváte se nejdůležitějším člověkem na světě. Určujete si, co Vám vyhovuje – větší či menší tlak, delší působení na určité problémové místo ….. -

je to VÁŠ ČAS, JE URČENÝ PRO VÁS a VÁŠ NÁDHERNÝ PROŽITEK

je důležité se nebát říci své požadavky a pocity

pokud během masáže usnete, je to jenom dobře, nebraňte se tomu, prohloubíte tím hojivý  relaxační účinek

odpočinek a uvolnění je hodně důležitá složka masáže

 

Po masáži:

Minimálně 1 hodinu jste uvolněně odpočívali a leželi na lehátku, někdo v hluboké relaxaci. Po masáži necháme všechny pocity a hmaty ještě doznít a doladit, určitě chvíli ještě odpočíváme a pak velice pomalu a klidně vstáváme. Někomu může trvat déle, než se vrátí do bdělého stavu (někomu se tam totiž vůbec nechce pospíchat a vracet), proto necháme vše v tělíčku pomalu odeznít a počítáme s navrácením plné pozornosti i v případě, že usedáte za volant.

 

Každou masáží se v těle uvolňují nahromaděné škodliviny a usazeniny proto je důležité po masáži hodně pít, aby se z těla vyplavily -  nejlépe vodu, Zelený ječmen (ad rady pro zdraví) - ten moc doporučuji, protože má schopnost okamžitě odvádět z těla škodlivé látky,  nebo vlažný čaj.

 

Pokud Vám to nebude nepříjemné, je moc dobře, když se po masáži nebudete koupat ani sprchovat a necháte doznívat a dál působit v těle vysoce léčivé účinky tibetských olejů a balzámů.

Je lépe nepít alkoholické nápoje a vyvarujte se větší fyzické námaze.

Ideální je doma ještě pokračovat v relaxaci třeba u pěkné hudby, zapomenout na starosti a vědět, že je to Váš čas a že si děláte dobře na tělíčku i dušičce. Spánek po masáži je ideální.

 

Masáž působí nejen na tělo fyzické, ale současně ovlivňuje i tělo emocionální a spirituální. Při masáži se vyrovnává energie jednotlivých

energetických drah a center a dochází i k celkovému posílení aury člověka.  

 

 

Jak často na masáž

Masáží pečujete o své tělo i psychickou a duševní pohodu - takže správná odpověď na otázku JAK ČASTO? je jenom na Vás, na Vašem vnímání péče o sama sebe. Můžete se přece opečovávat DENNĚ.

 

Masáž by měla sloužit především jako preventivní a teprve potom jako léčebná aktivita.

Nejenom fyzické problémy, ale i s tím související problémy psychické masáží uvolníme, pohladíme a minimálně zmírníme.

 

Tak jako u cvičení je důležitá a nutná pravidelnost, stejně tak je to i u masáží. Samozřejmě, že má svůj význam i masáž 1x do roka, ale abychom si svou fyzickou i duševní kondici udržovali, je dobré na masáže docházet pravidelně. Tělo je pak celkově odolnější, silnější a cítíte se skvěle, od čehož se odvíjí další věci. Pravidelnou masáží  snižujeme nahromaděné napětí fyzické i psychické, uvolňujeme bolavé a stažené svaly, kterým se díky masáži vrací jejich pružnost, rychleji se regenerují a bezbolestně nám pracují.  

 

Jít na masáž znamená naučit se vnímat své potřeby, přijímat se, mít se rádi a umět se odměnit.

 

Kdy na masáž nejít:

Kontraindikace masáží – rozumíme tím stav, kdy buď nelze provádět masáž vůbec, nebo nelze provádět masáž určitých částí těla.

-         horečnatá a infekční onemocnění (nachlazení, rýma ….)

-         veškerá onemocnění kůže

-         těsně po jídle, alkohol, drogy

-         záněty svalů, kloubů

-         křečové žíly (ne masáž nohou)

-         po velké fyzické námaze

-         nádorová onemocnění

 

Pokud máte cukrovku, epilepsii, problémy s krevním tlakem, srdcem, je dobré masáž konzultovat nejdřív s lékařem.

 

PŘIJĎTE - TĚŠÍME SE NA VÁS